Inspiracje

Lata wspomnień

08:13:00

Wakacje czy urlop to taki niezwykły czas, kiedy czujemy się wolni i szczęśliwi. Wyjeżdżamy bliżej lub dalej, a każdą chwilę chcemy zachować na zawsze. Pstrykamy mnóstwo fotek, a później... zalegają przez lata na dysku, zapomniane i zakurzone. Odłożone, na kiedyś to ogarnę. Fajnie jest jednak wydrukować swoje wspomnienia.Uwielbiam, gdy nadchodzi lato, a czekam jeszcze na swój urlop, wracać do tych poprzednich. Kocham oglądać zachody słońca, uśmiechnięte buźki dzieciaków i to jak bardzo się z roku na rok zmieniają. Lubię jednak trzymać te wspomienia w dłoni, a nie oglądać je na ekranie komputera.

Fotografia daje nam możliwość zachowania tych chwil na lata, ale często my sami się ich pozbywamy, nie drukując ich i nie utrwalając na papierze. Z naszej pamięci te letnie marzenia ulatują dość szybko i już następnego lata nie pamiętamy szczegółów. Z pamięci naszych komputerów mogą zniknąć nagle. Wystaczy awaria, zalanie, a nawet zapasowy dysk może po prostu się zepsuć. Papier, to pewne, wytrzyma dużo więcej. 

Ostatnio jednak pokochałam minimalizm i nie bawi mnie drukowanie setek zdjęć i pakowanie ich w albumy. To podwójna robota- najpierw przebić się przez tysiąc pstrykniętych fotek, a później jeszcze, już wydrukowane, układać je w albumie. O wiele bardziej lubię fotoksiążki- zajmują mało miejsca, od razu wybierając, mogę je układać na kartach książki, dodawać napisy i grafiki.

Za kilkanaście lat fajnie będzie obejrzeć wszystkie nasze rodzinne wyjazdy. Możemy też podarować dzieciom taką fotoksiążkę jako prezent na 18, zanim pojedzie na swoje pierwsze dorosłe wakacje, niech powspomina te dziecięce. 
PODOBNE POSTY

4 komentarze

 1. Bardzo lubię zdjecia, ale robię ich tak dużo, że przestałam wywoływać :( To chyba błąd!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł z fotoksiążką uważam za bardzo udany, przyjemnie jest wracać do wspomnień w takiej postaci. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Również mam sentyment do wersji papierowej zdjęć. Jednak cyfrowe to nie to samo. Moje półki uginają się pod ciężarem albumów

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam oglądać zdjęcia w albumach a nie na komputerze to zupełnie inny wymiar

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią :)